Kalendarz, imieniny

Sobota 26 Maja 2018 r.  
Imieniny: Filipa, Eweliny, Marianny

Nawigacja

Aktualności   /   

Wyszukiwarka

Treść strony

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

         W piątek 11 maja 2018r. w Porcie Jachtowym odbyły Dni  Otwarte Funduszy Europejskich. Kołobrzeską marinę odwiedziło kilkaset przedszkolaków i uczniów z Podczela  oraz  kołobrzeskich szkół. W ramach wycieczek dzieci zostały oprowadzone po porcie oraz wysłuchały pogadanek  na różne tematy związane z funkcjonowanie portu, rybołówstwa, zapoznały się z technikami wiązania węzłów, oglądały zacumowane jachty i interesowały się takielunkiem i osprzętem na jednostkach pływających oraz wyposażeniem mariny, a także morskimi opowieściami. Odwiedzających zapoznawano  z dotychczas zrealizowanymi  przez Zarząd Portu Morskiego  Kołobrzeg  projektami unijnymi na terenie portu, oraz będącymi w trakcie aktualnej i przyszłej realizacji.   

 • autor: J. Macko, data: 2018-05-11

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

                                   Piątek w Porcie Jachtowym Kołobrzeg

Szczegóły na załączonym linku:

https://dniotwarte.eu/wydarzenia/wydarzenie/dni-otwarte-funduszy-europejskich-w-porcie-jachtowym-kolobrzeg

Renowacja Reduty Morast

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o. pozyskał w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego - Działanie 4.1 Dziedzictwo kulturowe dofinansowanie w wysokości 1 766 650,09 zł dla zadania pn. WZROST ATRAKCYJNOŚCI ZASOBÓW KULTURY POMORZA ZACHODNIEGO POPRZEZ PRZEPROWADZENIE PRAC KONSERWATORSKICH I RESTAURATORSKICH PRZY REDUCIE MORAST W KOŁOBRZEGU – CENNYM ZABYTKU ZACHODNIOPOMORSKIEGO SZLAKU ŻEGLARSKIEGO. W związku z powyższym w dniu 30.01.2018 r. ZPM Kołobrzeg ogłosił przetarg nieograniczony na wyłonienie wykonawcy dla przedmiotowego zadania. W wyznaczonym terminie nie wpłynęła żadna oferta w związku z czym w dniu 21.02.2018 r. zamknięto postępowanie bez wyłonienia wykonawcy. Procedura przetargowa została powtórzona i w dniu 07.03.2018 r. ogłoszono drugi przetarg nieograniczony na ten sam zakres prac będących przedmiotem umowy na dofinansowanie. W toku postępowania złożono dwie oferty o bardzo zbliżonych warunkach finansowych, korzystniejsza z nich opiewała na kwotę  4 694 279,71 zł netto (brutto 5 773 964,04 zł). Z uwagi na fakt że złożone oferty przekraczały poziom dofinansowania Prezes ZPM Kołobrzeg wspólnie z Prezydentem Miasta Kołobrzeg (pełniącym role właściciela Spółki) podjęli decyzję o dofinansowaniu zadania ze środków własnych w kwocie  2 927 629,62 zł netto. w związku z podjęciem kluczowej decyzji o dofinansowaniu zadania oraz po spełnieniu warunków formalnych dokonano wyboru wykonawcy tj. Korporację Budowlaną „Doraco” Sp. z o.o. jako realizatora zadania za kwotę   4 694 279,71 zł netto, termin zakończenia prac ustalono na dzień 30.09.2018 r

Celem całego zamierzenia inwestycyjnego jest odtworzenie Reduty Morast do jej historycznego wyglądu z połowy XIX wieku. Projekt został opracowany w oparciu o mapy
i dokumentację archiwalną przebudowy Reduty z 1849 r. W ramach niniejszego działania przeprowadzone zostaną dwa rodzaje prac:

 

BUDOWA UMOCNIENIA  SKARPY WAŁÓW REDUTY

W ramach niniejszych prac zostanie przeprowadzona rozbiórka części istniejącego pomostu betonowego okalającego od strony południowej i zachodniej skarpę, wbicie stalowej ścianki szczelnej z żelbetowym oczepem oraz montaż betonowych pomostów pływających wraz z przyłączami elektroenergetycznymi i przyłączem wodociągowym. Na samym wale ziemnym zostanie przeprowadzona wycinka istniejącego drzewostanu, zostaną wyprofilowane wały wg archiwalnych projektów poprzez dosypanie gleby w miejscu ubytków na wysokość poszczególnych partii nasypów od 2,2 m do 7,2 m n.p.m.

 

PRACE KONSERWATORSKIE REDUTY

Fasada jak i wnętrza w dawnym forcie Morast zostaną osuszone, odsolone, oczyszczone z glonów, grzybów i porostów. Cegły i kamienie fasady zostaną wzmocnione
a część z nich będzie wymieniona wraz z fugami. Przeprowadzone zostaną rekonstrukcje zniszczonych elementów.

 • data: 2018-04-18
 • data: 2018-04-18

Pogłębianie

     W kołobrzeskim porcie zakończyły się prace pogłębiarskie toru wodnego aż do wejścia do Portu Jachtowego. Przed pogłębieniem w niektórych miejsca głębokość osiągała poziom 1 m a po zakończeniu prac wynosi ok. 6 m. W sumie szalanda wywiozła na klapowisko około 7000 m sześciennych urobku wydobytego z dna.

 • autor: J.Macko, data: 2018-03-14

Szkolenie żeglarskie

    W budynku klubowym Portu Jachtowego na sali konferencyjnej odbywają się zajęcia na symulatorze żeglarskim dla grupy Optymist. Urządzenie do nauki żeglowania zostało zakupione przez Urząd Gminy Kołobrzeg dla Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego "BŁĘKITNI". Udział w tym szkoleniu biorą liczni uczniowie  z naszego regionu. Po zakończeniu nauki na tym symulatorze młodzież przesiądzie się na prawdziwe jachty i rozpocznie przygodę z żeglarstwem na wodach portowych i morskich.

 • autor: J.Macko, data: 2018-03-05

Zima w marinie

    Marina tętni życiem nie tylko latem. Większość jachtów i motorówek "odpoczywa" na lądzie. Mimo śniegu i lodu w basenach wytrwali żeglarze wychodzą na morze w poszukiwaniu dorszy i łososi. Port jachtowy jest także celem wycieczek i spacerów dla mieszkańców Kołobrzegu, kuracjuszy i turystów.

 • autor: J.Macko, data: 2018-02-08

Nowe pomosty

     W basenie jachtowym przeprowadzono remont polegający na wymianie zużytych desek na pomostach cumowniczych. Stare elementy zostały wymienione na nowe wykonane z twardego kompozytu, który nie nasiąka wodą, jest antypoślizgowy i bezpieczny dla użytkowników. Mamy nadzieję, że nowy pomosty nie spodobają się jedynie mewom i kaczkom.

 • autor: J.Macko, data: 2018-02-08

Remont Reduty Morast

      Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o. pozyskał w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego - Działanie 4.1 Dziedzictwo kulturowe dofinansowanie w wysokości 1 766 650,09 zł dla zadania pn. WZROST ATRAKCYJNOŚCI ZASOBÓW KULTURY POMORZA ZACHODNIEGO POPRZEZ PRZEPROWADZENIE PRAC KONSERWATORSKICH I RESTAURATORSKICH PRZY REDUCIE MORAST W KOŁOBRZEGU – CENNYM ZABYTKU ZACHODNIOPOMORSKIEGO SZLAKU ŻEGLARSKIEGO. Wartość ta stanowi 80 %  z kwoty 2 208 312,62 zł kosztów kwalifikowanych możliwych do sfinansowania w ramach niniejszego działania.

Celem całego zamierzenia inwestycyjnego jest odtworzenie Reduty Morast do jej historycznego wyglądu z połowy XIX wieku. Projekt został opracowany w oparciu o mapy i dokumentację archiwalną przebudowy Reduty z 1849 r. W ramach niniejszego działania przeprowadzone zostaną dwa rodzaje prac:

BUDOWA UMOCNIENIA  SKARPY WAŁÓW REDUTY

W ramach niniejszych prac zostanie przeprowadzona rozbiórka części istniejącego pomostu betonowego okalającego od strony południowej i zachodniej skarpę, wbicie stalowej ścianki szczelnej z żelbetowym oczepem oraz montaż betonowych pomostów pływających wraz z przyłączami elektroenergetycznymi i przyłączem wodociągowym.

Na samym wale ziemnym zostanie przeprowadzona wycinka istniejącego drzewostanu, zostaną wyprofilowane wały wg archiwalnych projektów poprzez dosypanie gleby w miejscu ubytków na wysokość poszczególnych partii nasypów od 2,2 m do 7,2 m npm.

PRACE KONSERWATORSKIE REDUTY

Fasada jak i wnętrza w dawnym forcie Morast zostaną osuszone, odsolone, oczyszczone z glonów, grzybów i porostów. Cegły i kamienie fasady zostaną wzmocnione a część z nich będzie wymieniona wraz z fugami. Przeprowadzone zostaną rekonstrukcje zniszczonych elementów.

Przed Spółką stoi kolejne zadanie związane z wyłonieniem wykonawcy robót budowlanych. Biorąc pod uwagę zakres prac budowlanych przewidzianych do realizacji oraz sytuacja, jaka ma miejsce na rynku robót budowlanych, będzie to trudne zadanie, ale możliwe do realizacji. Czas realizacji prac budowlanych przewidziany jest do 31 października 2018 roku.

 

 • autor: J.Macko, data: 2018-01-24

W końcu Kołobrzeg

Zapraszamy do przeczytania artykułu  pn "W końcu Kołobrzeg", który został zamieszczony w październikowym wydaniu magazynu sportów wodnych  W Ślizgu. Poniżej zamieszczamy link do artykułu.
http://wslizgu.pl/magazyn/13/imprezy/w-koncu-kolobrzeg

Ślubowanie

   W piątek  6 października 2017 r.  na terenie Mariny Solnej odbyło się ślubowanie 118 uczniów Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Marynarzy i Rybaków. Przysięgę składali uczniowie z 2 klas nawigacyjnych, 2 mechanicznych oraz 1 klasy kierunku logistyki. W uroczystościach wzięły udział liczne rodziny oraz  znajomi i przyjaciele pierwszoklasistów składających przysięgę. Obecni byli także przedstawiciele władz oraz różnych organizacji i urzędów. Impreza zakończyła się pokazem musztry paradnej.

 • autor: J.Macko, data: 2017-10-06

Zlot kamperów

     Marina Solna jest atrakcyjnym miejscem nie tylko dla żeglarzy i turystów. W dniach 29- 30 września 2017r. odbył się w porcie VII zlot Camper Clubu Szczecin, w którym udział wzięło 16 kamperów. Miejsce spotkania wybrane zostało ze względu na znakomite warunki dla organizacji tego typu imprez. Pogoda dopisała i uczestnicy spędzili miło czas w Porcie Jachtowym. Organizatorzy zapowiedzieli, że w przyszłym roku także spotkają się w marinie.

 • autor: J.Macko, data: 2017-10-02

Regaty

      W dniach 25 – 27 sierpnia 2017 roku w Kołobrzegu po raz IV odbyły się Regaty Planet Baltic Cup. Partnerami IV edycji byli:  Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg, Burco Development Polska – Rogowo Pearl, DAD Sportswear, Red Bull, G.Gerlach – zegarki polskie, Hiveberg, Code Zero, Sea Line, Neptun Kołobrzeg - sklep żeglarski, MOSiR, SailService - Ronstan. Patronat imprezy: Prezydent Miasta Kołobrzeg, Żagle + Jachty motorowe, W Ślizgu.

W regatowych zmaganiach IV edycji PBC uczestniczyły 23 jachty i ponad 70 żeglarzy. Regaty zostały wpisane do oficjalnego kalendarza Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w klasie ORC (Zachodniopomorski Puchar Sezonu ORC). Oprócz jachtów startujących w ORC tradycyjnie na starcie spotkali się zawodnicy klasy Sigma Active oraz startujący w klasach Open (do 8,5m i powyżej 8,5).

W sierpniowych regatach towarzyszyła zawodnikom żeglarska pogoda i wiatr osiągający prędkość do 20 węzłów. W sobotę rozegrano 7 biegów, a w niedzielę 2 z planowanych 3. Ostatni bieg został przerwany ze względów bezpieczeństwa (nadciągająca burza). Trasa tradycyjnie ustawiona była tak, by zmagania żeglarzy można było oglądać z molo, gdzie organizator miał też stanowisko, z którego prowadzony był komentarz przybliżający zgromadzonym widzom zawiłości regatowego żeglarstwa.

Regaty zakończyły się wręczeniem medali i nagród w niedzielę 27 sierpnia w kołobrzeskiej Marinie.

Zwycięzcy IV edycji Regat Planet Baltic Cup  - 25 – 27. 08. 2017

Klasa Sigma Active:

 1. Mateusz Gołąb POL 36
 2. Norbert Nowacki POL 49
 3. Robert Sobociński POL 36

Klasa ORC:

 1. Robert Rayski – Hruby
 2. Krystian Łukaszewicz – Wyklęty
 3. Krzysztof Stormann – Maxi Honey

Klasa Open 1 (do 8,5m długości kadłuba)

 1. Józef Chojecki – Difur
 2. Aleksandra Jutrzenka – Wojakowska – Kika
 3. Grzegorz Waszkiewicz – Pahoa

Klasa Open 2 (powyżej 8,5m długości kadłuba)

 1. Marcin Kluczyk – SoFun II
 2. Wiesław Księżopolski – Hayka
 3. Mirosław Frącek – Marcinek II
 • autor: J.Macko
 • autor: J.Macko, data: 2017-08-29

Regaty Unity Line

     W sobotę 12 sierpnia 2017r. odbyły się XVII Regaty Unity Line na trasie Świnoujście - Kołobrzeg- Świnoujście. W godzinach popołudniowo- wieczornych do portu jachtowego wpłynęło 65 jachtów różnych kategorii i bander. Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg. Żeglarze po kilkunastogodzinnym odpoczynku wypłynęli następnego dnia na trasę regat.

 • autor: J.Macko

Rowery wodne

    W sobotę 12 sierpnia 2017r. w porcie jachtowym odbyły się XVIII Ogólnopolskie Zawody "Jazdy rowerem po desce na wodzie Kołobrzeg 2016". W konkursie wzięło udział ok. 25 zawodników. Deska o długości 21 metrów umieszczona była na dętkach. Wszyscy zawodnicy otrzymali certyfikaty a zwycięzcy cenne nagrody i upominki.

 • autor: J.Macko

Dni Hydrografii

     W dniu 21 czerwca w Porcie Jachtowym pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego oraz Prezydenta Miasta Kołobrzeg Janusza Gromka odbyły się krajowe obchody Światowego Dnia Hydrografii 2017. Organizatorami byli: Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej, 3 flotylla Okrętów, 8 flotylla Obrony Wybrzeża, UM w Słupsku i Szczecinie, Akademia Marynarki Wojennej, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Stowarzyszenie Hydrografów Morskich RP, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu, Liga Morska i Rzeczna, firma Escort Sp. z o.o. Z tej okazji do portu wpłynął okręt hydrograficzny ORP HEWELIUSZ, trałowiec ORP NAKŁO oraz jednostka hydrograficzna Urzędu Morskiego w Szczecinie ,,Drętwa". W programie była konferencja: "Kartowanie mórz, oceanów i szlaków żeglugowych- ważniejsze niż kiedykolwiek''. Na wystawie pokazano także dorobek polskich instytucji i firm w zakresie hydrografii. Mieszkańcy i turyści mieli możliwość zwiedzania zacumowanych okrętów ORP Heweliusz, ORP Nakło oraz jednostki hydrograficznej  Urzędu Morskiego.                          

 

 • autor: J.Macko

Morska edukacja

      Rok szkolny dobiega końca i w porcie pojawia się coraz więcej wycieczek szkolnych. We wtorek 20 czerwca marinę odwiedziły dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej nr 4 oraz ich opiekunowie. Uczniowie wysłuchali prelekcji na tematy związane z morzem, funkcjonowaniem kołobrzeskiego portu a także pogadanki dotyczącej morskich zwyczajów i ceremoniałów oraz odwiedzili okręt hydrograficzny Marynarki Wojennej ORP Heweliusz. Na koniec wizyty uczniom zostały wręczone drobne upominki.

 

 

 

 

 • autor: J.Macko

Ćwiczenia antyterrorystyczne

    W czwartek 25 maja 2017 r. w godzinach popołudniowych zakończyły się cykliczne ćwiczenia antyterrorystyczne „Kaper 2017”. W ćwiczeniach brały udział różne formacje służb mundurowych oraz cywilnych. Ostatnim etapem był kołobrzeski port. Do nabrzeża promowego zacumował katamaran JANTAR, z którego pojmanych „terrorystów” przekazywano odpowiednim jednostkom policji.

 • autor: J.Macko

VII Międzyszkolny Konkurs "Morze, Nasze Morze"

         Już po raz siódmy uczniowie klas III  z kołobrzeskich szkół zmagali się z pytaniami dotyczącymi morza. Patronat nad konkursem od lat pełni  Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu. Impreza została otwarta przez  wicedyrektora szkoły  p. Marię Szabla. Konkurs rozpoczął się tańcem i piosenką w wykonaniu Zespołu Piosenki i Tańca „Tirlitonki”. Występy przygotowane były pod kierunkiem p. Marii Dudek i p. Agaty Chimko. Uczniowie ubrani w stroje tematycznie związane z konkursem odpowiadali na pytania za 1 i 2 punkty, układali puzzle, śpiewali szanty. Po części wiedzowej odbyły się zmagania sportowe. Po zliczeniu punktów przez jury pod kierunkiem p. Józefa Macko okazało się, że I miejsce zdobyła SP nr 4 (drużyna w składzie: Mateusz Dziędziura z IIIc, Mikołaj Piętka z IIId, Jacek Woźniak z IIIf). II miejsce zajęła SP nr 9, III miejsce SP nr 5, a  IV-SP nr 3.Dzieci nagrodzono statuetkami w kształcie koła sterowego oraz  cennymi, atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Prezesa Zarządu Portu Morskiego p. Artura Lijewskiego. Wielkim wsparciem w organizacji konkursu była pomoc p. Jacka Kasprzaka. Dodatkowe nagrody dla wszystkich dzieci ufundowały organizatorki konkursu. Radość dzieci z wszystkich nagród była ogromna. Dziękujemy wszystkim!

W ramach Projektu Edukacji Morskiej  „Od Morza jesteśmy” realizowanego przez  p. Renatę Tomicką i p. Katarzynę Okoń  w czerwcu wszystkie klasy I co roku odwiedzają Port Jachtowy, gdzie p. Józef Macko ciekawie opowiada o życiu na morzu.

Zapraszamy  na konkurs za rok! Za trzy lata jubileuszowa 10- ta edycja konkursu, która  być może odbędzie się  w Porcie Jachtowym?

Organizatorki: Katarzyna Okoń i Renata Tomicka

 

 • autor: J.Macko

Otwarcie sezonu żeglarskiego

    W sobotę 20 maja 2017 r. na terenie Portu Jachtowego odbyło się uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego 2017. Impreza rozpoczęła się odegraniem hymnu i wciągnięciem bandery na maszt. Następnie odbyło się wystąpienie inauguracyjne, wprowadzenie do uroczystości odsłonięcia  polera dla zasłużonego żeglarza oraz  złożenie kwiatów i powitanie zawodników uczestniczących w zawodach sportowych. Imprezę uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Morskich oraz orkiestry Straży Granicznej.

      Następnie rozpoczęła się III edycja regat Planet Baltic Cup organizowanych przez Szkołę Żeglarstwa mksailing.pl. W trzydniowych zmaganiach uczestniczyło ponad 20 jachtów w 3 klasach. W majowych regatach zawodnikom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, a emocji dostarczał wiatr, który wiał w porywach do 30 kts. W sobotę rozegrane zostały także biegi w klasie Optimist oraz regaty Smoczych Łodzi na rzece Parsęcie. Do kołobrzeskiej Mariny przyjechały dzieci z Darłowa ze Szkoły Darłowo Sail prowadzonej przez Krystiana Paruzela, oraz UKS Szkwał wraz z Panią Trener - Anną Kamińską. Najmłodszy uczestnik regat miał 6 lat.W klasach ORC, OPEN i Sigma Active emocji dostarczała zacięta rywalizacja pomiędzy załogami, które walczyły o laur zwycięzcy w III edycji PBC. W klasie Sigma Active regaty należały do Mateusza Gołębia (POL36 – Hasta La Vista), który w sobotę wygrał 5 na 7 rozegranych biegów. W ramach Zachodniopmorskiego Pucharu Sezonu ORC, regatowe złoto wraz z nagrodami ufundowanymi przez Partnerów: G. Gerlach – zegarki polskie i DAD Sportswear - pożeglowało  do Kamienia Pomorskiego na jachcie Hruby prowadzonym przez Roberta Rayskiego.

W kategorii OPEN zwyciężył kołobrzeżanin Jacek Milewski na jachcie Lemony.

Organizatorzy Zachodniopomorskiego Pucharu Sezonu ORC zdecydowali, że 2 na 5 pucharowych spotkań odbędą się na kołobrzeskiej redzie.

Za kilka dni ruszą przygotowania do IV edycji Planet Baltic Cup, która odbędzie się w terminie  25 – 27 sierpnia 2017 roku, a tymczasem gratulujemy Zwycięzcom i Wszystkim uczestnikom regat. Dziękujemy, że byliście z nami.

Wyniki w klasie Sigma Active:

 1. Mateusz Gołąb POL 36
 2. Robert Sobociński POL 39
 3. Norbert Nowacki POL 49

Wyniki w klasie ORC

 1. Robert Rayski – Hruby (PL)
 2. Johan Knutson – Cecilia (SWE)
 3. Krzysztof Stormann – Maxi Honey (PL)

Wyniki w klasie OPEN

 1. Jacek Milewski – Lemony (PL)
 2. Józef Chojecki – Difur (PL)
 3. Wiesław Księżopolski – Hayka (PL)

O godz. 16.30 zwycięzcom wręczone zostały nagrody i wyróżnienia.  W godzinach wieczornych nastąpiło zakończenie pierwszego dnia morskich regat Planet Baltic Cup. W niedzielę  21 maja odprawą sterników  rozpoczęła się druga część regat Planet Baltic Cup formułą wyścigów klasy Sigma, Open oraz ORC. O godz 14- tej na terenie mariny nastąpiło zakończenie imprezy wraz z wręczeniem nagród i pucharów.                                                                                                                                                                           

                       

 • autor: J.Macko

Informacja

W dniu 07.04.2017 r. nastąpiła zmiana art. 8 Kodeksu Granicznego Schengen w wyniku, której odprawy graniczne osób korzystających z prawa do swobodnego przemieszczania się na mocy prawa Unii odbywają się zgonie z niżej wymienionymi zasadami. 

Terminal pasażerski w Kołobrzegu

Przed nami kolejne wyzwanie. Mimo braku możliwości ubiegania się przez podmioty zarządzające portami o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Unii Europejskiej - co jest spowodowane nieprzystającym modelem zarządzania portami morskimi niebędącymi portami o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej - Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o. nie poddaje się i prezentuje koncepcję nowego zadania inwestycyjnego. W związku z brakiem wsparcia również ze strony administracji kraju, Prezes Zarządu ZPM Kołobrzeg Sp. z o.o. podjął decyzję o realizacji projektu inwestycyjnego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem trybu wyboru partnera prywatnego.

Tym razem, obszarem zainteresowania inwestycyjnego Zarządu jest zagospodarowanie terenów portu morskiego, na których realizowane są funkcje związane z obsługą ruchu pasażerskiego, tj. przy ul. Towarowej i Portowej. Jest to obszar, który znajduje się w bardzo atrakcyjnej turystycznie części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie ciągu komunikacyjnego łączącego centrum miasta z latarnią morską. Obecnie obszar ten wykorzystywany jest głównie jako parking dla samochodów osobowych i miejsce sprzedaży pamiątek.

Celem projektu jest stworzenie spójnej zabudowy związanej z obsługą funkcji portowych, funkcji usługowych, funkcji parkingowych i funkcji magazynowych. W ramach inwestycji przewidziano również zagospodarowanie terenu wokół budynków, placów publicznych
z elementami małej architektury, takie jak ławki, siedziska, fontanna oraz ciągi pieszo – kołowe.

Ślady wiatru, „połamane” fale morskie, złoty bursztyn, statki współgrające z lokalizacją były bezpośrednią inspiracją do uzyskania wytycznych w celu kształtowania przestrzeni
i określenia założeń zagospodarowania tego terenu – co można dostrzec
w prezentowanej koncepcji. Sama zabudowa zaś uwzględnia formę i materiały kontrastowe w stosunku do istniejącego otoczenia. Dodatkowo zagospodarowanie terenu pozwoli na stworzenie bariery pomiędzy portem a miastem, mającej na celu zminimalizowanie uciążliwości oddziaływania funkcji przeładunkowej portu.

O kolejnych działaniach Zarządu będziemy informować.

 • data: 2017-04-13
 • data: 2017-04-13

Minister w porcie

      W środę 16 listopada 2016r. kołobrzeski port odwiedził minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Na spotkanie w Marinie Solnej licznie przybyli rybacy nie tylko z Kołobrzegu. Obecny był także europoseł Czesław Hoc, dyr. Urzędu Morskiego, prezes zarządu Portu Morskiego oraz radny Sejmiku Zachodniopomorskiego. Dyskutowano o problemach gospodarki morskiej, o limitach połowowych oraz o sprawach dotyczących małych portów.

 • autor: J.Macko, data: 2016-11-17
 • autor: J.Macko, data: 2016-11-17
 • autor: J.Macko, data: 2016-11-14

Ślubowanie

    W piątek  7 października 2016 r.  na terenie Mariny Solnej odbyło się ślubowanie 90 uczniów klasy nawigacyjnej, mechanicznej oraz logistycznej Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Marynarzy i Rybaków. W uroczystościach wzięły udział rodziny oraz  znajomi i przyjaciele pierwszoklasistów składających przysięgę. Obecni byli także przedstawiciele władz oraz różnych organizacji i urzędów. Impreza zakończyła się pokazem musztry paradnej.

 • autor: J.Macko, data: 2016.10.07
 • autor: J.Macko, data: 2016.10.07

ORP ISKRA

   W środę do Mariny Solnej wpłynął żaglowiec Marynarki Wojennej ORP ISKRA. Było to już 30- te zawinięcie do kołobrzeskiego portu. Prezydent Miasta Kołobrzeg Pan Janusz Gromek został przywitany na pokładzie przez dowódcę okrętu. Z okazji tej wizyty Liga Morska i Rzeczna zorganizowała  wyścigi łodzi DZ na Parsęcie w wielu kategoriach. W kategorii służb mundurowych zwyciężyła osada z ORP ISKRA, która otrzymała puchar Prezesa Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg.

 • autor: J.Macko, data: 2016.09.15
 • autor: J.Macko, data: 2016.09.15

Całodobowy numer dyżurny ZPM Kołobrzeg

Informujemy, że z  dniem 15.04.2015 r. wprowadzony zostaje całodobowy  numer dyżurny ZPM Kołobrzeg Sp. z o.o.  Informację o wszelkich zdarzeniach prosimy pozostawiać pod numerem telefonu  534 106 853. 

Numer całodobowego telefonu dyżurnego :  534  106  853 

drukuj całą stronę

Galeria

więcej zdjęć

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona po modernizacji?
tak
63%
nie
33%
nie mam zdania
4%
oddane głosy: 139

Dane kontaktowe

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg         Polityka prywatności
adres spółki: ul. Portowa 41, 78-100 Kołobrzeg
email: zpmkolobrzeg@post.pl www: http://www.zpm.portkolobrzeg.pl
Copyright © ZPM Kołobrzeg 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by netadmin 7.01