Kalendarz, imieniny

Poniedziałek 29 Maja 2017 r.  
Imieniny: Magdaleny, Teodozji, Urszuli

Nawigacja

Aktualności   /   

Wyszukiwarka

Treść strony

VII Międzyszkolny Konkurs "Morze, Nasze Morze"

         Już po raz siódmy uczniowie klas III  z kołobrzeskich szkół zmagali się z pytaniami dotyczącymi morza. Patronat nad konkursem od lat pełni  Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu. Impreza została otwarta przez  wicedyrektora szkoły  p. Marię Szabla. Konkurs rozpoczął się tańcem i piosenką w wykonaniu Zespołu Piosenki i Tańca „Tirlitonki”. Występy przygotowane były pod kierunkiem p. Marii Dudek i p. Agaty Chimko. Uczniowie ubrani w stroje tematycznie związane z konkursem odpowiadali na pytania za 1 i 2 punkty, układali puzzle, śpiewali szanty. Po części wiedzowej odbyły się zmagania sportowe. Po zliczeniu punktów przez jury pod kierunkiem p. Józefa Macko okazało się, że I miejsce zdobyła SP nr 4 (drużyna w składzie: Mateusz Dziędziura z IIIc, Mikołaj Piętka z IIId, Jacek Woźniak z IIIf). II miejsce zajęła SP nr 9, III miejsce SP nr 5, a  IV-SP nr 3.Dzieci nagrodzono statuetkami w kształcie koła sterowego oraz  cennymi, atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Prezesa Zarządu Portu Morskiego p. Artura Lijewskiego. Wielkim wsparciem w organizacji konkursu była pomoc p. Jacka Kasprzaka. Dodatkowe nagrody dla wszystkich dzieci ufundowały organizatorki konkursu. Radość dzieci z wszystkich nagród była ogromna. Dziękujemy wszystkim!

W ramach Projektu Edukacji Morskiej  „Od Morza jesteśmy” realizowanego przez  p. Renatę Tomicką i p. Katarzynę Okoń  w czerwcu wszystkie klasy I co roku odwiedzają Port Jachtowy, gdzie p. Józef Macko ciekawie opowiada o życiu na morzu.

Zapraszamy  na konkurs za rok! Za trzy lata jubileuszowa 10- ta edycja konkursu, która  być może odbędzie się  w Porcie Jachtowym?

Organizatorki: Katarzyna Okoń i Renata Tomicka

 

Otwarcie sezonu żeglarskiego

    W sobotę 20 maja 2017 r. na terenie Portu Jachtowego odbyło się uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego 2017. Impreza rozpoczęła się odegraniem hymnu i wciągnięciem bandery na maszt. Następnie odbyło się wystąpienie inauguracyjne, wprowadzenie do uroczystości odsłonięcia  polera dla zasłużonego żeglarza oraz  złożenie kwiatów i powitanie zawodników uczestniczących w zawodach sportowych. Imprezę uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Morskich oraz orkiestry Straży Granicznej.

      Następnie rozpoczęła się III edycja regat Planet Baltic Cup organizowanych przez Szkołę Żeglarstwa mksailing.pl. W trzydniowych zmaganiach uczestniczyło ponad 20 jachtów w 3 klasach. W majowych regatach zawodnikom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, a emocji dostarczał wiatr, który wiał w porywach do 30 kts. W sobotę rozegrane zostały także biegi w klasie Optimist oraz regaty Smoczych Łodzi na rzece Parsęcie. Do kołobrzeskiej Mariny przyjechały dzieci z Darłowa ze Szkoły Darłowo Sail prowadzonej przez Krystiana Paruzela, oraz UKS Szkwał wraz z Panią Trener - Anną Kamińską. Najmłodszy uczestnik regat miał 6 lat.W klasach ORC, OPEN i Sigma Active emocji dostarczała zacięta rywalizacja pomiędzy załogami, które walczyły o laur zwycięzcy w III edycji PBC. W klasie Sigma Active regaty należały do Mateusza Gołębia (POL36 – Hasta La Vista), który w sobotę wygrał 5 na 7 rozegranych biegów. W ramach Zachodniopmorskiego Pucharu Sezonu ORC, regatowe złoto wraz z nagrodami ufundowanymi przez Partnerów: G. Gerlach – zegarki polskie i DAD Sportswear - pożeglowało  do Kamienia Pomorskiego na jachcie Hruby prowadzonym przez Roberta Rayskiego.

W kategorii OPEN zwyciężył kołobrzeżanin Jacek Milewski na jachcie Lemony.

Organizatorzy Zachodniopomorskiego Pucharu Sezonu ORC zdecydowali, że 2 na 5 pucharowych spotkań odbędą się na kołobrzeskiej redzie.

Za kilka dni ruszą przygotowania do IV edycji Planet Baltic Cup, która odbędzie się w terminie  25 – 27 sierpnia 2017 roku, a tymczasem gratulujemy Zwycięzcom i Wszystkim uczestnikom regat. Dziękujemy, że byliście z nami.

Wyniki w klasie Sigma Active:

 1. Mateusz Gołąb POL 36
 2. Robert Sobociński POL 39
 3. Norbert Nowacki POL 49

Wyniki w klasie ORC

 1. Robert Rayski – Hruby (PL)
 2. Johan Knutson – Cecilia (SWE)
 3. Krzysztof Stormann – Maxi Honey (PL)

Wyniki w klasie OPEN

 1. Jacek Milewski – Lemony (PL)
 2. Józef Chojecki – Difur (PL)
 3. Wiesław Księżopolski – Hayka (PL)

O godz. 16.30 zwycięzcom wręczone zostały nagrody i wyróżnienia.  W godzinach wieczornych nastąpiło zakończenie pierwszego dnia morskich regat Planet Baltic Cup. W niedzielę  21 maja odprawą sterników  rozpoczęła się druga część regat Planet Baltic Cup formułą wyścigów klasy Sigma, Open oraz ORC. O godz 14- tej na terenie mariny nastąpiło zakończenie imprezy wraz z wręczeniem nagród i pucharów.                                                                                                                                                                           

                       

Informacja

W dniu 07.04.2017 r. nastąpiła zmiana art. 8 Kodeksu Granicznego Schengen w wyniku, której odprawy graniczne osób korzystających z prawa do swobodnego przemieszczania się na mocy prawa Unii odbywają się zgonie z niżej wymienionymi zasadami. 

Terminal pasażerski w Kołobrzegu

Przed nami kolejne wyzwanie. Mimo braku możliwości ubiegania się przez podmioty zarządzające portami o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Unii Europejskiej - co jest spowodowane nieprzystającym modelem zarządzania portami morskimi niebędącymi portami o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej - Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o. nie poddaje się i prezentuje koncepcję nowego zadania inwestycyjnego. W związku z brakiem wsparcia również ze strony administracji kraju, Prezes Zarządu ZPM Kołobrzeg Sp. z o.o. podjął decyzję o realizacji projektu inwestycyjnego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem trybu wyboru partnera prywatnego.

Tym razem, obszarem zainteresowania inwestycyjnego Zarządu jest zagospodarowanie terenów portu morskiego, na których realizowane są funkcje związane z obsługą ruchu pasażerskiego, tj. przy ul. Towarowej i Portowej. Jest to obszar, który znajduje się w bardzo atrakcyjnej turystycznie części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie ciągu komunikacyjnego łączącego centrum miasta z latarnią morską. Obecnie obszar ten wykorzystywany jest głównie jako parking dla samochodów osobowych i miejsce sprzedaży pamiątek.

Celem projektu jest stworzenie spójnej zabudowy związanej z obsługą funkcji portowych, funkcji usługowych, funkcji parkingowych i funkcji magazynowych. W ramach inwestycji przewidziano również zagospodarowanie terenu wokół budynków, placów publicznych
z elementami małej architektury, takie jak ławki, siedziska, fontanna oraz ciągi pieszo – kołowe.

Ślady wiatru, „połamane” fale morskie, złoty bursztyn, statki współgrające z lokalizacją były bezpośrednią inspiracją do uzyskania wytycznych w celu kształtowania przestrzeni
i określenia założeń zagospodarowania tego terenu – co można dostrzec
w prezentowanej koncepcji. Sama zabudowa zaś uwzględnia formę i materiały kontrastowe w stosunku do istniejącego otoczenia. Dodatkowo zagospodarowanie terenu pozwoli na stworzenie bariery pomiędzy portem a miastem, mającej na celu zminimalizowanie uciążliwości oddziaływania funkcji przeładunkowej portu.

O kolejnych działaniach Zarządu będziemy informować.

 • data: 2017-04-13
 • data: 2017-04-13

Minister w porcie

      W środę 16 listopada 2016r. kołobrzeski port odwiedził minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Na spotkanie w Marinie Solnej licznie przybyli rybacy nie tylko z Kołobrzegu. Obecny był także europoseł Czesław Hoc, dyr. Urzędu Morskiego, prezes zarządu Portu Morskiego oraz radny Sejmiku Zachodniopomorskiego. Dyskutowano o problemach gospodarki morskiej, o limitach połowowych oraz o sprawach dotyczących małych portów.

 • autor: J.Macko, data: 2016-11-17
 • autor: J.Macko, data: 2016-11-17
 • autor: J.Macko, data: 2016-11-14

Ślubowanie

    W piątek  7 października 2016 r.  na terenie Mariny Solnej odbyło się ślubowanie 90 uczniów klasy nawigacyjnej, mechanicznej oraz logistycznej Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Marynarzy i Rybaków. W uroczystościach wzięły udział rodziny oraz  znajomi i przyjaciele pierwszoklasistów składających przysięgę. Obecni byli także przedstawiciele władz oraz różnych organizacji i urzędów. Impreza zakończyła się pokazem musztry paradnej.

 • autor: J.Macko, data: 2016.10.07
 • autor: J.Macko, data: 2016.10.07

ORP ISKRA

   W środę do Mariny Solnej wpłynął żaglowiec Marynarki Wojennej ORP ISKRA. Było to już 30- te zawinięcie do kołobrzeskiego portu. Prezydent Miasta Kołobrzeg Pan Janusz Gromek został przywitany na pokładzie przez dowódcę okrętu. Z okazji tej wizyty Liga Morska i Rzeczna zorganizowała  wyścigi łodzi DZ na Parsęcie w wielu kategoriach. W kategorii służb mundurowych zwyciężyła osada z ORP ISKRA, która otrzymała puchar Prezesa Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg.

 • autor: J.Macko, data: 2016.09.15
 • autor: J.Macko, data: 2016.09.15

Regaty

    Po raz drugi w Kołobrzegu w dniach 10 i 11 września 2016 r. odbyły Regaty Planet  Baltic Cup. Organizatorem była szkoła żeglarstwa mksailing.pl, przy współpracy Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg. Regaty te rozgrywane są cyklicznie dwa razy do roku. W czasie imprezy żeglarze zmagali się w klasie Sigma Active oraz jachtów balastowych klasy Open. Ceremonia rozpoczęła się odprawą sterników w sali konferencyjnej  budynku klubowego Mariny Solnej. Start nastąpił ok. godz. 11- tej. Trasa regat przebiegała pomiędzy wschodnią głowicą  portu a molem, na którym licznie zebrani widzowie obserwowali zmagania zawodników. Następnego dnia po zakończeniu regat  po ceremonii ogłoszenia wyników nastąpiło wręczenie pucharów i nagród dla zwycięzców.

 • autor: J.Macko, data: 2016.09.13
 • autor: J.Macko, data: 2016.09.13

Zapraszamy na pokaz silników morskich

Pojazdy zabytkowe

    W poniedziałek 15 sierpnia 2016r. do portu zawitała kawalkada  aut w ramach "XII Spotkań Integracyjno- Turystycznych Pojazdów Zabytkowych". Impreza ta wzbudziła spore zainteresowanie turystów i mieszkańców odwiedzających nasz port.

 • autor: J.Macko, data: 2016.08.16
 • autor: J.Macko, data: 2016.08.16

Rowery wodne

   W poniedziałek 15 sierpnia 2016r. w porcie odbyły się XVII Ogólnopolskie Zawody "Jazdy rowerem po desce na wodzie Kołobrzeg 2016". W konkursie wzięło udział ok. 40 zawodników. Deska o długości 21 metrów umieszczona była na dętkach. Wszyscy zawodnicy otrzymali certyfikaty a zwycięzcy cenne nagrody i upominki.

 • autor: J.Macko, data: 2016.08.16
 • autor: J.Macko, data: 2016.08.16

Unity Line

   W piątek 12 sierpnia 2016r. odbyły się XVII Regaty Unity Line na trasie Świnoujście - Kołobrzeg- Świnoujście. W godzinach wieczornych do naszego portu wpłynęło około 70 jachtów. Żeglarze po kilkunastogodzinnym odpoczynku wypłynęli następnego dnia na trasę regat.

 • autor: J.Macko, data: 2016.08.16
 • autor: J.Macko, data: 2016.08.16

1000-czny jacht

   W piątek 5 sierpnia 2016r. w godzinach popołudniowych do Basenu Solnego wszedł jacht motorowy bandery niemieckiej  ZEELAND IV z Berlina. Zgodnie z zapisami w dzienniku portowym była to 1000- czna jednostka jaka odwiedziła nasz port w tym sezonie. Z tej okazji załoga otrzymała drobne upominki oraz gadżety. Należy zaznaczyć, że w ubiegłym  roku  tysięczne zawinięcie miało miejsce  dwa tygodnie później (16 sierpnia), co może świadczyć o rosnącym zainteresowaniu kołobrzeskim portem.

 • autor: J.Macko, data: 2016.08.05
 • autor: J.Macko, data: 2016.08.05

Regaty Solne

   W sobotę 30 lipca 2016r. na terenie Mariny Solnej odbyły się V Solne Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Kołobrzeg.  W programie oprócz regat odbył się piknik rodzinny oraz ogólnopolskie zawody w jedzeniu śledzia po kołobrzesku. Zawodnikom przygrywała kołobrzeska kapela. Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody ufundowane prze Prezydenta Miasta Kołobrzeg oraz sponsorów.

 • autor: J.Macko, data: 2016.07.30
 • autor: J.Macko, data: 2016.07.30

Cwiczenia

   Dnia 25.06.2016 r. o godz. 22.00 przy współudziale Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg zostały przeprowadzone cykliczne ćwiczenia z  zakresu sprawności procedur współdziałania służb ochrony jednostki m/s „Jantar”  oraz obiektów portowych pod nazwą  „Port Handlowy Kołobrzeg” i „Przystań Pasażerska w Kołobrzegu”. Procedury te  wynikają z realizacji ustawy z dnia 04.09. 2008 r. „O ochronie żeglugi i portów morskich”, oraz Międzynarodowego Kodeksu Ochrony Statków i Obiektów portowych (ISPS).
  Operacja polegała na sprawdzeniu skuteczności podejmowania wspólnych działań ze służbami likwidującymi zagrożenie w porcie w zakresie rozpoznawania i przeciwdziałania zagrożeniom, wypracowania skutecznych rozwiązań zmierzających do doskonalenia wspólnych działań pomiędzy Oficerami CSO, SSO i PFSO, a także na sprawdzeniu zdolności mobilizacyjnej i podejmowania działań wspierających przez służby ochrony obiektów.
    Działania realizowane były na obszarze „Portu Handlowego” w Kołobrzegu zlokalizowanego przy ul. Portowej 41, oraz na obszarze  „Przystani Pasażerskiej w Kołobrzegu” (nabrzeża Pilotowe i Węglowe) przy ul. Morskiej w Kołobrzegu.

Morska edukacja

   W dniach od 14 do 16 czerwca 2016r. Marinę Solną odwiedziły cztery grupy uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego. Było to w sumie 116 uczniów klas pierwszych oraz 18 opiekunek. Dzieci odbyły spacer po porcie jachtowym słuchając pogadanek na różne tematy dotyczące żeglarstwa, rybołówstwa, kołobrzeskiego portu, takielunku jachtowego, meteorologii, ratownictwa morskiego, funkcjonowania mariny, itp. Prezentowano i pokazywano sposoby wiązania węzłów, wyposażenia ratunkowego tratw ratunkowych, ratownictwa morskiego. Dzieci zadawały także różne pytania związane z tematem wycieczki. Na zakończenie portowej wycieczki  wręczono uczniom drobne upominki.

 

 • autor: J.Macko, data: 2016.06.17
 • autor: J.Macko, data: 2016.06.17

Wizyta

   Z okazji 25 zlotu jungów Ligi Morskiej i Rzecznej w piątek 20 maja 2016r.  do Portu Jachtowego wpłynął okręt żaglowy Marynarki Wojennej ORP ISKRA, który był witany przez orkiestrę reprezentacyjną LMRiR z Wyszkowa oraz liczne grono gości, przedstawicieli władz, szkół i działaczy.

 • autor: J.Macko, data: 2016.05.23
 • autor: J.Macko, data: 2016.05.23

Konkurs o morzu

     19 maja 2016r. w sali gimnastycznej SP4 odbyła się szósta edycja Konkursu Wiedzy o Morzu „MORZE, NASZE MORZE” pod Patronatem Zarządu Portu Morskiego  w Kołobrzegu. Celem konkursu było propagowanie  wśród najmłodszych wiedzy o morzu. W jury konkursu zasiedli: p. Antoni Szarmach, p. Kazimierz Ratajczyk, p. Jacek Kasprzak, p. Jolanta Wasila. Konkurs rozpoczął się tańcem  „Piratki” w wykonaniu M. Bieńkowskiej i K. Kani z OPP-instruktor: p. Ewa Balza-Plucińska oraz tańcem „Podwodny świat” w wykonaniu Zespołu „Tirlitonki”- instruktor: p. Agata Chimko. Dziękujemy! Uczniowie  wykazali się ogromną wiedzą nt podstawowych pojęć związanych z morzem, flory i fauny Bałtyku, kołobrzeskich  obiektów i ludzi związanych z morzem. Ponadto pięknie zaśpiewali szanty, układali puzzle i z zapałem rywalizowali w konkurencjach sportowych. I miejsce zajęła SP nr 4, II-SP nr 9, III-SP nr 8, IV-SP nr 5, V-SP nr 3. Gratulujemy! Laureaci otrzymali statuetki w kształcie koła  sterowego ufundowane przez Prezesa ZPM  p. Artura Lijewskiego oraz liczne nagrody ufundowane przez ZPM. Dziękujemy za pomoc p. Jackowi Kasprzakowi, Lidze Morskiej i Rzecznej oraz Radzie Rodziców przy SP nr 4. Pozostali uczestnicy i opiekunowie drużyn również  zostali obdarowani pięknymi nagrodami. Wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu dziękują organizatorki i prowadzące: Renata Tomicka i Katarzyna Okoń.

 • autor: R.Tomicka i K.Okoń, data: 2016.05.23
 • autor: R.Tomicka i K.Okoń, data: 2016.05.23

Od dzisiaj nabrzeże Barkowskie pełni dodatkową funkcję przeładunkową w Porcie Kołobrzeg. Pierwszy statek dostarczył do portu kruszywo w ilości 2 000 ton.

 • data: 2016.04.29

Maraton kajakowy

    W sobotę 23 kwietnia 2016r. odbył  się rekreacyjno- sportowy maraton kajakowy. Była to V edycja na dystansie 69 kilometrów. Start nastąpił w Żarnowie a meta w Marinie Solnej gdzie wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami a trzej pierwsi otrzymali nagrody rzeczowe. Spotkanie zakończyło się przy grilu i grochówce.

 • autor: J.Macko, data: 2016.04.26
 • autor: J.Macko, data: 2016.04.26

Policja na wodzie

     Sezon żeglarski nie został jeszcze oficjalnie otwarty to jednak coraz więcej łodzi oraz jachtów zostaje przeniesionych z miejsc zimowania na wodę. Do tego celu wykorzystuje się dźwigi samojezdne, urządzenie do slipowania oraz coraz częściej nowy podnośnik bramowy. Z usługi tej korzystają nie tylko armatorzy jachtów, łodzi motorowych  i kutrów rybackich. Z urządzenia tego skorzystała również kołobrzeska Policja wodując swoją motorówkę. Obecni na miejscu policjanci z podziwem obserwowali szybkość i sprawność akcji związanej z podjęciem i opuszczeniem na wodę jednostki patrolowej PW- 033. 

 • autor: J.Macko, data: 2016.04.21
 • autor: J.Macko, data: 2016.04.21

Podnośnik bramowy

    Po dostarczeniu do portu podnośnika bramowego włoskiej produkcji rozpoczęto niezbędne próby obciążeniowe. Robocze obciążenie bramownicy wynosi 35 ton, natomiast w czasie prób podniesiono aż 43 tony. Po testach na nabrzeże został podniesiony pierwszy kuter- Koł. 51. Jak wykazały czujniki urządzenia, jego waga wyniosła 19 ton. Po szeregu manewrach zdalnie sterowanym pilotem jednostka została postawiona na nabrzeżu celem dokonania niezbędnych przeglądów podwodnej części kadłuba.

 • autor: J.Macko, data: 2015.12.23
 • autor: J.Macko, data: 2015.12.23

Otwarcie nowego basenu

     Dnia 1 grudnia 2015 odbyło się otwarcie nowego basenu na Wyspie Solnej. Uroczystość rozpoczął Prezes Zarządu Portu Morskiego Pan Artur Lijewski. W swoim wystąpieniu przywitał zaproszonych gości oraz podziękował wszystkim zaangażowanych w przygotowanie i realizację tego projektu. Następnie Prezydent miasta Pan Janusz Gromek wystrzałem  racy dokonał oficjalnego otwarcia basenu.Inwestycja zrealizowana została na Wyspie Solnej w Kołobrzegu pomiędzy rzeką Parsętą i Kanałem Drzewnym. Basen ma powierzchnię ok 1,5 ha i może pomieścić ok 150 jednostek o długości do 17 metrów, część nabrzeży może również przyjąć duże jednostki do 50 metrów długości. Nabrzeża basenu wykonano ze stalowej ścianki szczelnej z betonowym oczepem a cumowanie odbywa się do pomostów pływających, nabrzeży i pali. W ramach inwestycji wykonano w pełni wyposażone w dostęp do wody i prądu miejsca do cumowania, a także zaplecze sanitarne w postaci trzech budynków. Wykonano również mniejsze pomieszczenia gospodarcze, stację paliw, stację odbioru ścieków i wód zęzowych oraz dźwig bramowy. Cały teren jest oświetlony, monitorowany i zagospodarowany zielenią i małą architekturą. W ramach inwestycji zastosowano ekologiczne rozwiązania, m.in. energooszczędne oświetlenie  oraz kolektory słoneczne do ogrzewania budynków i zapewnienia ciepłej wody. Łączny koszt inwestycji wyniósł przeszło 17 mln zł a całość została dofinansowana w 100 % ze środków europejskich z Programu Operacyjnego Ryby na lata 2007-2013.

 • autor: J.Macko, data: 2015.12.02
 • autor: J.Macko, data: 2015.12.02

Targi "BOAT & FUN"

     W dniach od 25 do 29 listopada 2015 r. w Berlinie odbywały się  targi żeglarskie i sportów motorowodnych pod nazwą:  "BOAT & FUN BERLIN", w których po raz kolejny wziął udział  Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg. Udzielano informacji dotyczących funkcjonowania mariny, zaplecza technicznego i socjalnego, aktualnie obowiązujących cenników związanych z postojem w porcie, dokonań w zakresie dotychczasowych inwestycji, warunków nawigacyjnych dotyczących kołobrzeskiego portu oraz innych portów na polskim wybrzeżu. Ponadto prezentowano nową inwestycję dotyczącą nowej mariny w Kołobrzegu. Goście stoiska ZPM- u otrzymywali, gadżety, mapy i płyty CD z prezentacją filmową oraz ulotki pokazujące Marinę Solną. Udzielano także informacji na temat atrakcji turystycznych w Kołobrzegu i okolicach. Na targach odbywały się również prezentacje, seminaria, szkolenia oraz różnego rodzaju pokazy. Producenci jachtów, łodzi motorowych, kajaków, pontonów, elektroniki morskiej, takielunku, osprzętu elektrycznego, farb, lakierów, itp. pokazywali zwiedzającym swoje wyroby i produkty. Biura turystyczne reklamowały oferty związane z podróżami do różnych interesujących  krajów i morskich atrakcji.  Nie zabrakło także szerokiej oferty odzieży dla uprawiających żeglarstwo i sporty wodne.  Prezentowana także różne produkty i wyroby związane z tematyką marynistyczną. Wielu odwiedzających deklarowało chęć przypłynięcia do Kołobrzegu w następnym sezonie żeglarskim. Prezentujemy kolekcję fotografii z targów w Berlinie.

 • autor: J.Macko, data: 2015.12.01
 • autor: J.Macko, data: 2015.12.01

Całodobowy numer dyżurny ZPM Kołobrzeg

Informujemy, że z  dniem 15.04.2015 r. wprowadzony zostaje całodobowy  numer dyżurny ZPM Kołobrzeg Sp. z o.o.  Informację o wszelkich zdarzeniach prosimy pozostawiać pod numerem telefonu  534 106 853. 

Numer całodobowego telefonu dyżurnego :  534  106  853 

drukuj całą stronę

Galeria

więcej zdjęć

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona po modernizacji?
tak
63%
nie
33%
nie mam zdania
4%
oddane głosy: 139

Dane kontaktowe

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg         Polityka prywatności
adres spółki: ul. Portowa 41, 78-100 Kołobrzeg
email: zpmkolobrzeg@post.pl www: http://www.zpm.portkolobrzeg.pl
Copyright © ZPM Kołobrzeg 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by netadmin 7.01