Kalendarz, imieniny

Piątek 19 Stycznia 2018 r.  
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

Nawigacja

Aktualności   /   

Wyszukiwarka

Treść strony

VII Międzyszkolny Konkurs "Morze, Nasze Morze"

         Już po raz siódmy uczniowie klas III  z kołobrzeskich szkół zmagali się z pytaniami dotyczącymi morza. Patronat nad konkursem od lat pełni  Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu. Impreza została otwarta przez  wicedyrektora szkoły  p. Marię Szabla. Konkurs rozpoczął się tańcem i piosenką w wykonaniu Zespołu Piosenki i Tańca „Tirlitonki”. Występy przygotowane były pod kierunkiem p. Marii Dudek i p. Agaty Chimko. Uczniowie ubrani w stroje tematycznie związane z konkursem odpowiadali na pytania za 1 i 2 punkty, układali puzzle, śpiewali szanty. Po części wiedzowej odbyły się zmagania sportowe. Po zliczeniu punktów przez jury pod kierunkiem p. Józefa Macko okazało się, że I miejsce zdobyła SP nr 4 (drużyna w składzie: Mateusz Dziędziura z IIIc, Mikołaj Piętka z IIId, Jacek Woźniak z IIIf). II miejsce zajęła SP nr 9, III miejsce SP nr 5, a  IV-SP nr 3.Dzieci nagrodzono statuetkami w kształcie koła sterowego oraz  cennymi, atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Prezesa Zarządu Portu Morskiego p. Artura Lijewskiego. Wielkim wsparciem w organizacji konkursu była pomoc p. Jacka Kasprzaka. Dodatkowe nagrody dla wszystkich dzieci ufundowały organizatorki konkursu. Radość dzieci z wszystkich nagród była ogromna. Dziękujemy wszystkim!

W ramach Projektu Edukacji Morskiej  „Od Morza jesteśmy” realizowanego przez  p. Renatę Tomicką i p. Katarzynę Okoń  w czerwcu wszystkie klasy I co roku odwiedzają Port Jachtowy, gdzie p. Józef Macko ciekawie opowiada o życiu na morzu.

Zapraszamy  na konkurs za rok! Za trzy lata jubileuszowa 10- ta edycja konkursu, która  być może odbędzie się  w Porcie Jachtowym?

Organizatorki: Katarzyna Okoń i Renata Tomicka

 

  • autor: J.Macko

« wstecz

Galeria

więcej zdjęć

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona po modernizacji?
tak
63%
nie
33%
nie mam zdania
4%
oddane głosy: 139

Dane kontaktowe

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg         Polityka prywatności
adres spółki: ul. Portowa 41, 78-100 Kołobrzeg
email: zpmkolobrzeg@post.pl www: http://www.zpm.portkolobrzeg.pl
Copyright © ZPM Kołobrzeg 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by netadmin 7.01